VŠE POD JEDNOU STŘECHOU !

 

Hotel Děčín – Volný čas

Hotel S-centrum Děčín Vám nabízí celou řadu zajímavostí, přírodních památek a mnoho možností pro Vás volný čas – je jenom na Vás, kterou příležitost si vyberete !

 

[singlepic id=60 w=220 h=00 float=left]Děčín (německy Tetschen-Bodenbach) je okresní město v Ústeckém kraji na soutoku řek Labe a Ploučnice. Od 1. července 2006 je statutárním městem. Zaujímá rozlohu 118,04 km² a v roce 2011 zde žilo 51 783 obyvatel. Okres Děčín má celkovou rozlohu 909 km² a žije v něm cca 135,5 tis. obyvatel. Je významným říčním přístavem, důležitou železniční křižovatkou a leží na křižovatce několika významných silničních tahů. Dnešní Děčín sestává ze dvou původně samostatných měst, Děčína (na pravém břehu Labe, dříve též německy Tetschen) spolu se Starým městem a Podmokel (na levém břehu, německy Bodenbach), která byla sloučena roku 1942 do jednoho města s německým názvem Tetschen-Bodenbach. Od 1947 má město krátký český název Děčín. Město Děčín používá původní znak královského města – tím je v červeném poli Český dvouocasý lev s korunkou, držící parmu. Děčín je nejníže položené město v České republice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Leží na soutoku Labe, Ploučnice (pravý přítok) a Jílovského potoka (levý přítok). Území Děčína je velmi rozlehlé a členité, rozkládá se na rozhraní 3 větších horských celků – Děčínských stěn, Labských pískovců a Českého středohoří. Centrum Děčína je vzdáleno asi 25 km severně od Ústí nad Labem, 31 km severozápadně od České Lípy, 35 km severovýchodně od Teplic a 14 km jižně od hranice se SRN.

[singlepic id=62 w=220 h=00 float=left]Skalní útvar Pravčická brána se líbí po celém světě. Hlasující lidé z více jak dvou stovek zemí světa ji poslali do semifinále soutěže o sedm novodobých divů světa. „Pravčická brána je opravdu unikát. Vždycky, když k nám přijede nějaká návštěva, jdeme se na ni podívat. A je jedno jestli v létě nebo v zimě. Pravčická nás ohromí vždycky,“ říká Děčíňanka Hana Slámová. Sedmého července ukončil pořadatel internetové ankety švýcarská Nadace New7Wonders první kolo soutěže. Ze čtyř set čtyřiceti památek vybrali hlasující lidé sedmdesát sedm přírodních úkazů z celého světa, které postupují do semifinále, mezi nimi i symbol národního parku České Švýcarsko. „Těší nás, že právě Národní park České Švýcarsko v hlasování o sedm přírodních divů světa úspěšně reprezentuje Českou republiku v silné mezinárodní konkurenci,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko.

Pravčická brána je největší pískovcová skalní brána v Evropě. Odborníci i turisté ji považují za nejkrásnější přírodní útvar celého parku České Švýcarsko, jehož je brána symbolem. Její rozměry jsou úctyhodné. Rozpětí oblouku u dna dosahuje šestadvaceti metrů a výška otvoru šestnácti metrů.

Zámek Děčín ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Během staletí sloužil jako opěrný bod českého knížete, [singlepic id=64 w=220 h=00 float=left]vojenská pevnost či sídlo několika významných rodů. Mezi návštěvníky děčínského zámku nalezneme řadu slavných osobností, od evropských panovníků až po umělce. Např. Fryderyk Chopin zde zkomponoval svůj známý valčík As-dur, zvaný Děčínský. Díky rozsáhlé rekonstrukci se dnes zámku navrací jeho bývalá krása. Návštěvníci se mohou projít bývalým apartmá majitele zámku, potěšit se krásným výhledem na město a nechat se okouzlit neopakovatelnou atmosférou Růžové zahrady.Předchůdcem děčínského zámku bylo dřevěné hradiště, vystavěné zřejmě na konci 10. století jako opěrný bod českého knížete pro správu okolní oblasti, tzv. děčínské provincie. První písemná zmínka o této provincii pochází z roku 993, vlastní hradiště je poprvé zmíněno k roku 1128. Tento původní dřevěný objekt byl ve 13. století přestavěn na kamenný královský hrad, který kolem roku 1305 přechází za nejasných okolností do rukou mocného rodu Vartenberků.

[singlepic id=63 w=220 h=00 float=left]V současné době zaujímá děčínská zoo plochu 6 ha. Chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. Třebaže se od svého vzniku významně rozšířila, patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v republice. Zoo je zapojena v patnácti programech EEP (Evropské záchovné programy) je členem UCSZ (Unie českých a slovenských zoologických zahrad), IZE (Mezinárodní asociace zoo-pedagogů), WAZA (Světová asociace zoo a akvárií), EAZA (Evropská asociace zoo a akvárií), ISIS (International Species Information System) a také FFI (Fauna & Flora International).Příjemné prostředí lesoparku je ideálním místem pro rodinný výlet. Právě na tuto cílovou skupinu se děčínská zoo v poslední době zaměřuje nejvíce. Návštěvníkům nabízí netradiční pohled do světa zvířat, ale také netradiční hry pro děti i dospělé. Na první pohled si vás jistě získají mohutní medvědi grizzly v dokonalém přírodním výběhu a svou bělostnou krásou určitě zapůsobí i stádo horských akrobatů – kamzíků běláků. U křehké vikuni byste asi neuhádli, že se díváte na zvíře s nejjemnější srstí na světě. A obří kapybary? Věřte nebo ne, jsou to vlastně příbuzné vašich domácích morčat. Na své si v Zoo Děčín přijdou i milovníci ptactva – drobní a pestře zbarvení pěvci Indonésie vám v Ptačím domě budou volně poletovat nad hlavou. Nejsou to jediní obyvatelé tohoto pavilonu, dělí se o něj se vzácnými velkými papoušky kakadu nebo se zoborožci vrásčitými.Další obyvatelé děčínské zoo: babirusa celebeská, levhart mandžuský, medvěd malajský, kočka rybářská, anoa horský, jeřáb mandžuský, kabar pižmový, kozorožec kavkazský, ara vojenský, vlk hřivnatý, norek evropský mravenečník velký, takin indický, prase visajanské,… Raritou je chov medvěda Grizzly,..
[singlepic id=65 w=220 h=00 float=left]Jednu z dominant Děčína najdeme nedaleko samotného centra města. Do 160 m nad hladinu se vypína pískovcová skála na jejímž vrchu se nalézá restaurace s vyhlídkovou věží. Přímo pod restarací na okraji skály je pak také vyhlídka z níž jako na dlani vidíte Děčín a okolní panoramata, přímo naproti vám přes řeku Labe pak Děčínský zámek. Na Pastýřskou stěnu můžete příjít od centra od Tyršova mostu a dále po turistické značce stoupání vzhůru na stěnu vystoupáte za restauraci k rozcestníku.. Nebo také ze směru od hlavního nádraží stoupání uličkami a vyjdete před restaurací u vyhlídky. Objekt restaurace připomíná hrad, slavnostně otevřen byl již v roce 1905.Dodnes je majetkem města Děčín a slouží veřejnosti jako restaurace s terasou (otevírací doba od 11.hod – 22.hod restaurace je označena jako nekuřácká , více na www.pastyrskastena.cz), bohužel přístup do věže není možný. Pastýřská stěna však není jen restaurace, hned za objektem, je turistický rozcestník, který Vás zavede třeba až na 10 km vzdálený Děčínský Sněžník(723 m.n.m. kde na nejvyšší stolové hoře v zemi najdete též rozhlednu) Vydáte-li se tedy po červené značce projdete tak po celé skále, která nabízí krásná skalní zákoutí s lavičkami a nádherné vyhlídky.
[singlepic id=66 w=220 h=00 float=left]Národní park České Švýcarsko je jeden ze čtyř národních parků České republiky. Nalézá se v okrese Děčín mezi obcemi Hřensko a Chřibská a zaujímá oblast při státní hranici se Německem, která ho odděluje od NP Saské Švýcarsko. Oblast národního parku České Švýcarsko náleží do geomorfologického celku Děčínské vrchoviny. Hlavním předmětem ochrany jsou unikátní skalní města a na ně vázaní živočichové a rostliny. Oblast je známa především svými skalními útvary — věžemi, branami, stěnami, které vystupují nad souvislé lesy. Význačné jsou též soutěsky Kamenice a Křinice. Název České Švýcarsko vznikl odvozením od názvu Saské Švýcarsko, používaném pro německou část Labských pískovců od 18. století. O tento romantický název se zasloužili hlavně švýcarští malíři Adrian Zingg a Anton Graff, kteří působili na Akademii v Drážďanech a malovali krajinu podél Labe, která jim připomínala jejich domovinu. Trempy starší generace bylo toto území nazýváno Zadní země. V Českém Švýcarsku nenajdeme množství hor, které by se tyčily nad krajinou. Výjimkou je stolová hora Děčínský Sněžník (mimo národní park, 723 m) a čedičový kužel Růžovského vrchu (619 m). Typická jsou skalní města a strmé útesy, rozdělené hlubokými roklemi. Unikátní je hluboce zaříznutý skalnatý kaňon Labe. Většina území je souvisle pokryta hlubokými lesy, které si na nedostupných místech uchovaly původní pralesovitý charakter.

 

Vytiskni stránku
Kontakt

Hotel S-centrum Děčín
Ústecká 1945/10
405 02 Děčín

Recepce: +420.412 823 222
+420 731 652 281

Bowling: +420 412 823 105

Wellness: +420 412 823 823

Restaurace H5: +420 412 823 445

Jídelna: +420 412 823 113
_________________

E-mail:
hotel@s-centrum.com